“Ik ben een vrouw van 35 jaar met een sterke kinderwens. Vorig jaar maart is mijn relatie uitgegaan, hij wilde echt geen vader worden. Onlangs ben is mijn zus bevallen van haar derde kind. Ik ervaar veel druk, want 35 is wel de ‘nu of nooit leeftijd’ om moeder te worden, maar een nieuwe partner vinden is nog niet gelukt. Datingsites en -apps vind ik echt verschrikkelijk, dus die gebruik ik niet. Ik heb andere opties – zoals co-ouderschap en donorschap – wel onderzocht, maar dat past me niet zo.
Werkloos
Daarnaast ben ik nu werkloos en ervaar ook veel druk om een baan te vinden, maar ik merk dat ik hierin blokkeer. Regelmatig krijg ik vragen en opmerkingen over beide onderwerpen, waardoor ik me minderwaardig ga voelen. Hoe kan ik beter omgaan met deze druk? Hoe kan ik ervoor zorgen dat de vragen en opmerkingen me minder raken? En hoe kan ik accepteren dat mijn kinderwens mogelijk niet in vervulling gaat?”
Hoe je het ook kan zeggen
Het valt David en Arjan op dat de vraagsteller haar toon over zichzelf ook op een andere manier kan inzetten. Stel je zegt ‘ik neem een sabbatical’ in plaats van ‘ik ben werkloos’. Of ‘ik zou zo’n leuke moeder zijn’ in plaats van ‘ik zal vast nooit moeder worden’. Wat je aandacht geeft groeit, probeer een positieve toon te geven aan de wensen die je hebt en zorg ervoor dat je urgentie creëert om je leven weer op de rit te krijgen.